הי, נעים מאד, שמי שירה

את 'במקום' החלטתי לפתוח, לאחר המפגש האינטנסיבי - מקצועי שלי עם בעלי עסקים, מנהלים ומרכזים לפיתוח למידה, כאשר הבחנתי במכנה משותף העובר בין כולם ועוצר אותם בסופו של דבר מלהתקדם: הפער בין הידע לפרקטיקה. המרחק בין האינטלקטואל לחיי המעשה.

הפער בין הידע הפורמלי לבין היכולת ליישם אותו בפועל נמצא שם תמיד והוא אחד מהאתגרים העומדים בפני ארגונים בתהליכי למידה.

כדי ליצור מתודה ברורה ושיטות לייצור חוויה משנת התנהגות, איגדתי בין קצוות שונים של למידה: החל מפסיכולוגיה ארגונית באוניברסיטת חיפה ועד לתעודה מוכרת בליווי משא ומתן מטעם מרכז 'שקלא וטריא', כשבין לבין אני משלבת שיטות מתחום הגוף-נפש ואת ניסיוני הרב משנותיי כיועצת בבית הספר למנהיגות של צה"ל.

בסופו של דבר, ב'במקום' מובילים יחד לשינוי ארגוני מערכתי, שמורכב מפיתוח ההון האנושי ושיפור מתמיד של מערכות היחסים בין אנשים במקום העבודה. כי גם בעידן הטכנולוגי והדיגיטלי של היום, אין תחליף ליחסים בין אנשים. 

האני מאמין שלי, הוא הכרת העוצמה שבתקשורת הבינאישית, בהנעת הצוותים, בניהול מערכות יחסים עם שותפים, עובדים וקולגות וביכולת ההשפעה התקשורתית, שהיא זו שבסופו של דבר מניעה תהליכים משמעותיים.

מרכז 'במקום' פועל משנת 2017 ומעניק מענה ארגוני-אנושי לחברות מובילות, כמו: מכבי שירותי בריאות, AT&T, אשטרום, ועוד מגוון עסקים, ארגונים וחברות במשק הישראלי

איך הכל התחיל?

את תפקידי הראשונים כיועצת ארגונית עשיתי בבית הספר למנהיגות של צה"ל. כחלק מעבודתי בצבא ליוויתי את קורס חובלים ולימדתי את הצוערים שלהם קורס אקדמי על מנהיגות בעולם ובצבא, ועל הפסיכולוגיה של המנהיגות.

ואז קיבלתי את זה: 

אז כמובן שצחקתי מאד, אבל גם הבנתי שהם צודקים. הרי זה בדיוק מה שקורה בלמידה מסורתית (מרצה, כיתה, לוח, מצגת) ואני רוצה להביא איתי משהו אחר – חוויתי, סוחף, כזה שנשאר לאורך שנים וגם משאיר אחריו משהו לאנשים שחוו אותו. 


זה חיזק את ההבנה שלי שהייעוד שלי פה, בבַּמָּקום, הוא שכל מה שנלמד – ייושם. לשם כך, למידה והתפתחות מנהיגותית חייבת לעבור דרך חוויה משמעותית, ולכלול תרגול והתבוננות על התרגול בתוך ההכשרה.
ואז אולי יזכרו אותי ואולי לא (אני מקווה שכן!), אבל חשוב מכך, הלמידה תהיה מעוגנת עמוק בחוויה ולכן גם בזיכרון המנטלי והגופני.

לכן, בכל מקום שבו יש למידה והתפתחות, מטרתי היא להפיח בידע חיים ולהפוך אותו לחוויה בלתי נשכחת. לשם כך, אני משלבת בתוך תהליכי הלמידה מרכיב של אימון חי, אמיתי – וכך תהליך היישום מתחיל בתוך מסגרת ההכשרה ולא בסיומה.

למה קראתי לכל זה "בַּמָּקום"? כי כשמשהו מדויק ונוגע, הכל מתיישב בול במקום. 

לתהליכי פיתוח ארגוני ולמידה יישומית מוזמנים ליצור קשר

"אי אפשר ללמד אדם דבר,
ניתן לעזור לו לגלות זאת
מתוך עצמו"

גלילאו גליליי