אודות בַּמָּקום

בַּמָּקום - ייעוץ ארגוני וסדנאות סימולציה

בַּמָּקום שמה לה למטרה: לייצר למידה חוויתית עוצמתית המסייעת לגשר על הפער שבין לדעת דבר-מה ובין היכולת לבצעו (The knowing-doing gap) ובכך להכניס את מרכיב היישום כחלק מובנה בהכשרות ובתהליכי שינוי בארגונים באמצעות שימוש בכלים חוויתיים לאימון ותרגול.

איך הכל התחיל?

עד לא מזמן הייתי מרצה באקדמיה. לימדתי את צוערי קורס חובלים על מנהיגות בעולם ובצבא, ועל הפסיכולוגיה של המנהיגות. ואז קיבלתי את זה:

וצחקתי, והתרגשתי. ואחר כך הבנתי שבכמה משפטים הם מיצו את הייעוד שלי בעולם.
כי באמת, זה כשלון. הם אוהבים אותי, אבל מה שלימדתי הוא משני, והם לא יזכרו ממנו כלום. ובלמידה מסורתית (מרצה, כיתה, לוח, מצגת) זה מה שקורה.
הייעוד שלי פה, בבַּמָּקום, הוא שכל מה שנלמד – ייושם. לשם כך, למידה והתפתחות מנהיגותית חייבת לעבור דרך חוויה משמעותית, ולכלול היבטים של אימון והתבוננות על האימון בתוך ההכשרה.
ואז אולי יזכרו אותי ואולי לא, אבל הלמידה תהיה מעוגנת עמוק בחוויה ולכן גם בזיכרון המנטלי והגופני.
אנחנו הרי מבינים שיש פער גדול בין מה שאנחנו יודעים לבין מה שאנחנו מצליחים ליישם (כל מי שהתחיל דיאטה מתישהו בחייו יכול להעיד על כך) והמפתח לצמצום מירבי של ה- knowing-doing gap הוא בתרגול של מיומנויות בתנאי אמת.
לכן, בכל מקום שבו יש למידה והתפתחות: בין אם באקדמיה, בהייטק או במערכות חברתיות, אנחנו כאן כדי להפיח בידע חיים ולהפוך אותו לחוויה בלתי נשכחת. אנחנו משלבים בתוך תהליכי הלמידה מרכיב של אימון חי, אמיתי – וכך תהליך היישום מתחיל בתוך מסגרת ההכשרה ולא בסיומה.

למה "בַּמָּקום"? כי כשמשהו מדוייק ונוגע, הכל מתיישב בול במקום. וזו החוויה שאנחנו מכוונים אליה: אנחנו רוקמים תהליכי שינוי והתפתחות מדוייקים וחד פעמיים שמגיעים עד אליכם לארגון ומותירים חותם בלתי נשכח.

מה הלקוחות אומרים?

החברה שלך מוכנה לעולם העבודה של 2022?

כתבנו מחקר עומק המכיל בתוכו את כל הידע הנחוץ לבניית תכניות הכשרה ארגוניות המבטיחות ROI מרבי. הוא סוקר את השינויים הצפויים בדרישות הכישורים מעובדים עד 2022, ואת המשמעויות של השינויים הללו עבור מנהלי ההון האנושי בארגונים. לבסוף, הוא פורט את העקרונות להתאמה אופטימלית של תכניות ההכשרה למציאות הצפויה.

צוות

פסיכולוגית M.A ויועצת ארגונית משנת 2007, המתמחה בתחום פיתוח המנהיגות. שימשה כיועצת בכירה בבית הספר לפיתוח מנהיגות, שם ליוותה את פיתוח המנהיגות בקורס חובלים ובמכללה לפיקוד ומטה. מרצה, מנחת קבוצות, ויועצת לארגונים ולמנהלים. עוסקת בפיתוח של כישורים רגשיים ומיומנויות תקשורת בינאישיות בקרב מנהלים, מורים ומנהלי בית ספר. בשנת 2017 הקימה את " בַּמָּקום " – ייעוץ ארגוני ומרכז סימולציות.
שירה שינמן
יועצת ארגונית ומנכ"לית
בוגר אונברסיטת ת"א החוג לתאטרון ושיטות הוראה והערכה. ממקימי תאטרון ליר. במאי, שחקן, מנחה קבוצות. 22 שנה בונה ומפעיל פלטפורמות הדרכתיות במגזר הארגוני.
אבי שרפמן
שחקן
שחקנית תיאטרון, מנחת קבוצות תיאטרון, ליצנית רפואית וחברתית. בוגרת תואר ראשון בתיאטרון קהילתי באוניברסיטת חיפה, סיימה בהצטיינות דיקן. מנחת קבוצות מטעם עמותת"אפשר אחרת", מלמדת חוג תיאטרון לנוער ומציגה בארץ וברחבי העולם, הצגת יחיד שלה בשם "קשקושים", בבימוי אופיר נהרי.
נופר מועטי אזנקוט
שחקנית
רחלי אנקר, בוגרת "האקדמיה לאומנויות המופע" בית ספר למשחק במסלול התלת שנתי, תל אביב ,2014. בוגרת לימודי משחק מול מצלמה שרון אלכסנדר, בוגרת B.A למדעי הרוח והחברה, שחקנית תיאטרון, טלוויזיה וסימולציות.
רחלי אנקר
שחקנית