כל מה שנחוץ למנהל על מנת להצליח

ייעוץ ארגוני

בסופו של יום, האופן שבו עובד חווה את חיי העבודה שלו מושפעת באופן דרמטי מהאיכויות המקצועיות והאנושיות של מי שמנהל אותו. עובדים יעזבו משרת חלומות עם שכר גבוה ואתגרים מקצועיים אם המנהל שלהם ייתפס בעיניהם כמי שעומד בדרכם לממש את עצמם בתפקיד. על כן, אנו מציעים שירותים שמאפשרים למנהלים להוציא את המירב מהעובדים באופן שמשרת גם את הצרכים ההתפתחותיים של המנהלים ושל העובדים בדרך להשגת המטרות של הארגון.

ההתמחות שלנו היא בהקניה של מיומנויות ניהול אשר מאפשרות למנהלים להשיג את היעדים הארגוניים והאישיים שלהם על ידי יצירה של סביבת עבודה מיטיבה, אשר מפתחת את העובדים לעצמאות, ובכך משחררת את מנהל בתורו מהצפה של עומס ואחריות.

בכל התהליכים הקבוצתיים ניתן לשלב גם כלים חוויתיים המוסיפים רובד של אימון ומקצרים את טווחי הזמן הנחוץ להטמעת הידע והמיומנויות שנרכשו.

אנו מציעים שירותים של:

כל הכלים לפתרון בעיות בצורה יצירתית

הכשרות והדרכות מנהלים

כניסה לתפקיד ניהולי חדש או עליה בהיקף מוטת השליטה הניהולית מלווים באתגרים רבים: הן בשינוי תפיסת התפקיד והן במיומנויות הנוספות הנדרשות על מנת למלאו באופן מיטבי. ב"במקום" אנחנו משלבים ידע עדכני עם מתודות למידה חוויתיות המובילות לאימפקט יוצא דופן ביכולת של המנהלים ליישם ולחוש ביטחון בעמדה הניהולית.

אימון מנהלים

מנהלים נושאים על גביהם אחריות רבה, ומתמודדים עם הצורך לקבל אינספור החלטות ולשאת בתוצאות של החלטותיהם. וזה יכול להיות גם מאד בודד לעיתים. ייעוץ למנהלים בצמתים מרכזיים מסייע להאיץ תהליכים של למידה והתפתחות, לחזק ולטפח התנהגויות אפקטיביות ולאפשר לאדם להיות במיטבו בתפקיד.

שינוי ארגוני

כל שינוי מתחיל בחלום על מציאות אחרת. היכולת לממש את החלום הזה במציאות הוא חלק מרכזי במנהיגותו של המנהל, והוא רצוף במכשולים והפתעות. ליווי המנהל בתהליכי שינוי מסייע לו לתכנן ולבצע את השינוי באופן שיוביל להיענות ושיתוף פעולה מירביים בקרב שותפי התפקיד הרלוונטים בארגון, ולקרב את החלום למציאות.

הרצאות מנהיגות

שילוב של ידע ממחקר והגות עכשווים וכאלו שלא יתיישנו לעולם...עם "ידע פועל" מעבודה עם ארגונים שונים בעולם של היום מייצרים תוצאה שהיא לא רק הרצאה אקדמית, אלא מפגש מעורר מחשבה ומקדם שינוי.